Orzechowe kulki mocy. Tylko 3 składniki

Kulki mocy maja w sobie wszystko czego mi potrzeba, aby zaspokoić mój popęd do słodkości.

Mimo iż na co dzień nie jadam słodkości, czasem nadarzy się okazja, czy to urodziny, imieniny, czy choćby Dzień Kobiet czy Mężczyzn, zawsze może nadarzyć się okazja, aby stworzyć proste kulinarne cudo.

Smak nie do opisania. Rozpływa się w ustach na 1000 kawałeczków, a przy tym robi się bardzo szybko i prosto. Jeśli macie składniki i wolne 5 minut, to chodźcie do kuchni wyczarować te pyszności.

RAW orzechowe kulki mocy

Potrzeba:

  • 100 g wiórek kokosowych,
  • 4 duże łyżki masła orzechowego,
  • 18 daktyli (wcześniej namoczonych).

Opis:

Namocz ulubione daktyle i następnie pokrój je na małe kawałeczki. Do blendera wrzuć wiórki kokosowe i masło migdałowe i daktyle. I zblenduj na lepiącą masę. Uformuj kuleczki mocy. Jeśli masz ochotę obtocz je dodatkowo np. w wiórkach kokosowych, a nastepnie włóż do lodówki na przynajmniej 30 minut. Smacznego!??

 

Proste składy podczas zdrowego żywienia są o tyle ważne, że organizm nasz nie ma tak bardzo dużego problemu, aby przetrawić posiłek. Pamiętajcie, że mimo, iż surowe ciasteczka są surowe, to są również dość ciężko strawne, choć oczywiście lżejsze od tych “tradycyjnych słodkości”. Więc nie musicie się ich obawiać, jedzcie na zdrowie i niech moc będzie z wami! ?

A tutaj możecie kliknąć w inny przepis na równie pyszne kulki mocy – KLIK.

Wspaniałego dnia,
Magda ?

Written By
More from Magda
4 miesiac życia dziecka: Cieszymy się z każdego dnia
Ach… czas leci nieubłaganie. 4 miesiące mała Em skończyła kilka dni temu,...
Read More