5 rzeczy, które możesz zrobić w ten WEEKEND

Nie ważne, czy mieszkasz w dużym mieście, małej mieścince czy na wsi, zawsze jest możliwość porobić coś fajnego i warto z tego skorzystać, szczególnie w weekend. Nie zmarnuj go na nic nierobieniu.

W weekendy z reguły przeciętny polak woli odpocząć, poleżeć, ponudzić się całe dnie, odstresować po ciężkim dniu, znów poleżeć, obejrzeć coś ciekawego bądź nie (zobacz co ciekawego można porobić bez tv) i może spotkać się ze znajomymi w barze. Czy warto właśnie tak żyć teraźniejszością? Szczególnie latem, gdy ciepło na dworze, no może czasem pada, ale czy deszcz powinien cię odstraszać? Moim zdaniem nie.

Ja chcę przeżyć swoje życie! Nie chcę być bierna, nie chcę zajmować się  tylko nudnymi rzeczami typu zakupy na obiad i powtarzać ze smutkiem “o tak… ten czas leci zatrważająco szybko, już kolejny weekend za nami, za nim się obejrzymy będziemy mieć 50 lat…”, bo wtedy faktycznie obejrzę się, a zanim znów się obrócę będę miała tą 50 na karku i żal do siebie, że byłam po prostu leniwa. Chcę widzieć jak mija mój czas i być czynnym użytkownikiem tego życia.

Czasem przychodzą takie weekendy, gdy nie można się wybrać nigdzie dalej, ale to nie znaczy, że trzeba leżeć z założonymi rękoma, bo tak już jest, zawsze warto wzbogać swoje dni o nowe doznania. Te 5 rzeczy to taka mała ściga, gdy dopadnie Ciebie dzień, że nic ci się nie chce, zrób wtedy dwie z tych rzeczy, a w niedziele wieczorem poczujesz, że jednak weekend był wartościowy.

5 rzeczy, które możesz zrobić w weekend

1.Bądź turystą w swoim mieście

Na pewno masz w swoim mieście lub nieopodal jakieś muzeum lub galerię sztuki, w której nie byłaś od lat lub jeszcze nigdy. Idź i zobacz ją. Znajdź na mapie miejsce, w którym nigdy nie byłaś, nawet jakiś zakątek, czy ślepą uliczkę i też tam idź. Poznawanie nowych miejsc, wytwarza w naszym ciele adrenalinę i powoduje, że stajemy się bardziej szczęśliwi.

     2. Spotkaj się ze znajomymi

No okej, to pójście do baru (jeśli ktoś lubi), jest okej:), ale są też inne opcje. Może tym razem spotkajcie się w innym miejscu, może idźcie na łono natury. I możne nie koniecznie z alkoholem w tle. Fajna opcja to wziąć karty i iść do parku, albo piłkę i pograć w coś, a jeśli wolicie opcje płatną, to można iść razem na basen, tenisa, czy nawet do kina (chociaż wtedy za dużo się nie nagadacie :p).

No i warto robić to z osobami, którymi chcecie się spotkać. Nie takimi co są, takimi, z którymi robicie to na co dzień. Warto zacząć otaczać się ludźmi, którzy cię wznoszą, a nie takimi, którzy powodują, że czujesz, że życie jest do bani. Pomyśl o tym kto cię otacza na co dzień.

3. Idź na piknik i poćwicz jogę

Gdy jesteś zmęczona po ciężkim dniu i wolałabyś tylko odpoczywać, to będzie najlepsza opcja dla ciebie. Wyjdź na dwór, weź ulubione jedzenie i idź na piknik do parku. Jeśli nie masz z kim, idź sama (może pierwszy raz będzie dziwny, ale nie pożałujesz). A później poćwicz jogę. Jeśli nigdy tego nie robiłaś, znajdź jakiś krótki filmik z prostymi sekwencjami i spróbuj je wykonać.  A jeśli ćwiczysz, to wiesz co masz robić. I nie potrzeba ci maty, aby chwilę poćwiczyć, koc piknikowy, czy nawet tarwa wystarczy, a ćwiczenia na powietrzu, to najwspanialsze co można zrobić. Relaks całkowity.:) Oczywiście można zaprosić jeszcze znajomych i wspólnie się pochilloutować.

4. Sprawdź kalendarz imprez w swoim mieście

W miastach zawsze coś się dzieje, ale na wsiach również. Może warto w ten weekend sprawdzić kalendarz lokalnych imprez i wyjść zobaczyć co ciekawego się dzieje. Może akurat w ten weekend będą odbywać się jakieś pokazy, a może będzie konkurs muzyki ludowej (na który nigdy nie pomyślałam, żeby się wybrać), a może przyjeżdża jakiś ciekawy poeta lub pisarz i będzie z nim spotkanie. Zawsze watro poznawać i wzbogacać się o nowe doświadczenia.

5. Idź na spacer w dzikie miejsca

I to moja ulubiona rzecz do robienia. Na spacery chodzimy bardzo często. Szczególnie jeśli macie dzieci to wiecie, że one to uwielbiają. W ten weekend wyjść z całą rodziną na spacer, ale nie po mieście, idźcie wspólnie odkrywać nowe dzikie podmiejskie miejsca. Łąki, mokradła czy nawet idźcie do lasu. Jeśli pada deszcz, załóżcie kalosze i peleryny przeciwdeszczowe, nie kiście się w domu. Fajnie jest też wcześniej wyznaczyć sobie trasę dzięki mapie google i później ją przejść. Do zdobywania i eksplorowania dzikich miejsc również można zabrać znajomych, niech też dzięki tobie mają odskocznie od codzienności. A jak nie spacer to może rower? Nie ważne co wybierzecie, na pewno będziecie mieć niesamowite wspomnienia.

Swoje wspomnienia budujemy każdego dnia.
Zrobienie każdej nowej rzeczy budzi w nas ekscytację i też dlatego je zapamiętujemy.
Warto tworzyć wspomnienia już teraz, z ludźmi których kochamy i chcemy spędzać czas.
 

I nie bądź perfekcjonistką. Czasem jeśli coś idzie nie tak, to nawet lepiej, bo w przyszłości jeszcze bardziej będziecie wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

Buziaczki i wspaniałego weekendu wam życzę, Magda :*

Written By
More from Magda
9 ZDROWYCH KORZYŚCI Z SAMODZIELNEGO SUSZENIA POŻYWIENIA W DEHYDRATORZE. + PRZEPIS NA CHIPSY Z BATATÓW
Czy warto jest suszyć samodzielnie jedzenie, czy może jednak to strata czasu...
Read More