CO MOŻESZ SOBIE POWIEDZIEĆ, GDY ŻYCIE DAJE CI W KOŚĆ?

Cóż czasem tak się zdarza, że życie nie idzie po twojej myśli. Chciałeś wyjechać, a tutaj nagła choroba, chcesz kupić dom, a tutaj akurat nastała redukcja etatów, czy brak klientów i klapa, trzeba spasować. Czy może po prostu szef ma kiepski humor i się na tobie wyżywa, nie wyspałeś się… Czy może kolejny związek się nie udał, trzeba było się rozstać. A może po prostu w marzeniach było tak wspaniale, ale zderzenie z rzeczywistością ma się imak do marzeń. Tak czasem bywa… ale czy warto poddać się i popaść w depresję, czy może lepiej z podniesioną głową poddać się życiu.

Co możesz sobie powiedzieć, kiedy życie daje ci w kość?

  1. Jedno z moich powiedzonek, które zapamiętałam czytając kiedyś jakąś książkę “Ten poranek nigdy nie wzejdzie” idealnie przedstawia moje podejście do życia. Oczywiście można go interpretować dwojako, a może nawet na więcej sposobów, bo dla chcącego nic trudnego. Ja zawsze na ten cytat patrzę w sposób pozytywny, czyli czerp z życia ile się da, bo to twój jedyny dzień i drugiego takiego nie będzie.
  2. Tym razem idąc za słowami Buddy “bądź swoją własną latarnią”, czyli sam oświetlaj sobie swoje życie, a będąc nawet w trudnej sytuacji możesz sam zapalić światło. Podążaj za sobą, wsłuchaj się w siebie, a zacznie zapalać się światełko w tunelu.
  3. Z każdym wyzwaniem staję się silniejsza.
  4. Przecież gdyby było w życiu zbyt łatwo, życie byłoby zbyt nudne.
  5. Z zasady Pareto. Życie to 80% tego co się Tobie przydarza i 20% tego jak na to reagujesz. Z reguły nie mamy wpływu na przypadki losowe takie jak czyjaś śmierć, wypadek czy choroba, czy ślub, narodziny dziecka itp. (a to jest 80% procent naszego życia), ale mamy wpływ na to jak będziemy reagować na daną sytuację.
  6. Wiem, że będę dumna z siebie wiedząc, czując, że poradziłam sobie w takim trudnym okresie w przeszłości.
  7. Kiedy obudzę się następnego poranka, rzeczy będą znów inne.
  8. Życie jest zmienne, czasem zdarzają się wzloty, czasem upadki. I to ode mnie zależy czy będę krzyczeć i płakać, czy cieszyć się jazdą (życiem).

Wpis trochę z przymrużeniem oka, trochę na serio. Wiem, że każdy z nas boryka się z różnymi problemami, często wręcz niewyobrażalnymi dla drugiej osoby. Każdy z nas jest inny i inaczej postrzega ten świat. Jednak jedno jest pewne, że każdy z nas sam ma możliwość zdecydować jak chce odczuwać daną sytuację. Sam ma możliwość zdecydować czy chce iść przez życie z poczuciem nieszczęścia, smutkiem i strachem, czy przeciwnie z uśmiechem i radością dziękując za każdy dzień.

Miłości i Radości, Magda :*

Ps. powoli jestem w trakcie tworzenia dla was ciekawego projektu, który właśnie ma wspomagać przeżywanie życia radośnie i z uśmiechem. Gdy będzie bliżej końca będę oczywiście się z wami dzielić większą ilością informacji, czy tutaj, czy na instagramie, na facebooku, czy youtubie. Zachęcam was oczywiście do obserwowania wibracji na tych własnie mediach społecznościowych. Będzie mi bardzo miło.:*

Written By
More from Magda
Medytacja uzdrowienia i spokoju – FILM
Medytacja uzdrowienia i spokoju, to medytacja, która pozwoli zatopić się z ciszę,...
Read More