Rodzinne wakacje: Co zwiedzić w Malborku? 3 ciekawe atrakcje

Czy Malbork to rodzinne miasto? Co zwiedzić w Malborku? Przedstawiam, wam 3 atrakcje Malborka.

Sama ostatnio bardzo poszukiwałam takich wpisów, a ciężko było mi coś sensownego znaleźć, więc postanowiłam stworzyć ten wpis. Będąc na kempingu w Malborku mieliśmy w planie tutaj trochę rodzinnie pozwiedzać, co prawda plany a rzeczywistość z dwuipółlatką to dwa odmienne bieguny, jednak będąc tutaj nawet przejazdem można fajnie spędzić czas i co najważniejsze – nie nudząc się.

Sami należymy do ludzi, którzy nie lubią raczej wylegiwać się całymi dniami, wolimi raczej aktywne spędzanie wolnego czasu, dlatego będąc 1 dzień w Malborku postanowiliśmy spędzić go bardzo aktywnie i zobaczyć aż 3 atrakcje tego miasta. Jednak niecały 1 dzień to dla naszej 3 osobowej rodziny zdecydowanie za mało i zdążyliśmy zobaczyć przelotem tylko 1 atrakcje, ale gdy znów tutaj wrócimy na pewno zobaczymy kolejne dwie.

Ale samo zobaczcie co można tutaj zobaczyć, wraz z cennikiem i godzinami otwarcia. Stan na dzień 16.08.2017

Co zwiedzić w Malborku będąc na rodzinnych wakacjach?

 1. Zamek Krzyżacki

  Ten zamek to chyba każdy zna, ale pewnie nie każdy był. Warto cały go zwiedzić i część bezpłatną i płatną. Jest olbrzymi, przepięknie odrestaurowany. Lato, to idealny czas na to, aby go zobaczyć. I nie tylko dorosłym przypadnie do gustu, dzieciom również się spodoba, szczególnie część bezpłatna, gdzie można szaleć i biegać po ruinach zamkowych, no a w zamku poczuć jak to dawniej żyło się rycerzom.


  Dodatkowo obok Zamku jest możliwość przepłynięcia się katamaranem wzdłuż rzeki Nogat, co na pewno spodoba się dzieciakom.
  Czas zwiedzania zamku szacowane jest na 3 godziny, a bilety można kupić online, to naprawdę świetne udogodnienie, cieszę się, że są takie opcje. A wszystkiego na temat zamku dowiecie się tutaj na stronie. Na stronie wyczytałam, że jest również opcja zwiedzania w nocy, to musi być dopiero świetna zabawa.:)Fajną opcją jest równeiż możliwość zwiedzania zamku z autoprzewodnikiem nawet w kilku językach.

  Godziny otwarcia:
  codziennie od 9 do 19
  Ceny:
  Bilety indywidualne sezon letni: 39,50 zł normalny, 29,50 zł ulgowy Bilety rodzinne (dzieci wiek 7-16 lat) sezon letni: Rodzina 3osobowa – 98,50zł, 4osobowa – 128 zł, 5osobowa – 157,50zł Po godzinie 17 można kupić tańsze bilety, ale też jest mniej czasu na zwiedzanie.


  Zdjęcie ze strony: dinopark

 2. Dino park

  Wydaje mi się, że ta atrakcja może spodobać się dzieciom z każdej grupy wiekowej. My co prawda tam nie byliśmy, ale był to punkt na mojej mapie zwiedzania Malborka, więc przy kolejnej okazji na pewno tam przybędziemy. Dino park to przede wszystkim park ruchomych dinozaurów, więc na pewno fajnie jest się tam przejechać i zobaczyć, dodatkowo inne atrakcje w parku to park linowy, kino 5D czy inne ruchome wystawy. Po więcej zajrzyjcie na ich stronę tutaj.

  Godziny otwarcia:
  Maj – Czerwiec: pn-pt 10-18, sb-nd 10-19
  Lipiec – Sierpień: pn-pt 10-19, sb-nd 10-19
  Wrzesień: pn-pt 10-17, sb-nd 10-17
  Cena:
  Ulgowy – 23,00zł za 1 osobę (dzieci do lat 13-tu i renciści za okazaniem ważnej legitymacji)
  Normalny – 26,00złza 1 osobę
  Rodzinny – 2+1 / 71,00zł  2+2 / 93,00zł  2+3 / 115,00zł (dziecko do 13 roku życia, dzieci do 3 lat wchodzą za darmo) 

  Autor zdjęcia: Karol Szklarski, link do zdjęcia: tutaj
 3. Cmentarz Mennonicki w Stogach Malborskich

  Będąc jeszcze w okolicy warto wybrać się również na zwiedzanie cmentarza Mennonickiego. co prawda nie leży on bezpośrednio w Malborku, ale tuż na granicy. Jest to największy z zachowanych mennonickich cmentarzy w Polsce powstały w XVIII wieku, a ostatnie pochówki odbywały się podczas II wojny światowej. Na terenie cmentarza znajduje się 300 letni dąb. Moim zdaniem warto i tam na chwilę zboczyć z drogi i zobaczyć te piękne nagrobki.

Będąc w okolicy Malborka, przejazdem czy planując zatrzymać się tutaj na jakiś czas warto zajrzeć do tych trzech miejsc. I wydaje mi się, że te atrakcje zadowolą i rodziców i dzieci zarazem, jednak będąc z małym dzieckiem trzeba wziąć poprawkę na to, że jeden dzień na zwiedzenie wszystkiego może nie wystarczyć.

Buziaki, Magdalena:)

 

Written By
More from Magda
Wegańskie sushi
Czasem po prostu nie wiadomo co na ząb wrzucić. Ten przepis wam...
Read More