Dzień z życia. Żelazowa Wola, Chopin, piknik

 

Jeśli jeszcze nie byliście w Żelazowej Woli i nie widzieliście miejsca urodzin Fryderyka Chopina, to warto się tam wybrać na miły, ciepły, letni spacer. 

Mieszkamy w centrum Polski więc wszędzie jest daleko i blisko zarazem. W Żelazowej Woli nigdy nie byliśmy, a okazało się, że jest ponad godzinę drogi od naszego domu, więc trzeba było skorzystać i miło spędzić czas w pięknym parku, w którym przechadzając się po alejkach można napawać się muzyką Chopina. Co prawda z dzieckiem, nie jest tak może sielankowo i raczej jest to intensywny i aktywny wyjazd, jednak warto było.

Park jest przepiękny, bardzo zadbany, można chodzić, oglądać, podziwiać, zrobić sobie piknik na trawie i posłuchać muzyki. A o konkretnej godzinie nawet koncertu na żywo. Zwiedziliśmy również dom Chopina. Jadnak ten dom nas zawiódł i nie polecam, bo cena nie warta tego co tam było, a były w gruncie rzeczy dwa fortepiany i nic poza tym, choć może akurat tak trafiliśmy.

Jednak było warto tam pojechać i zobaczyć. Jeśli mieszkacie w centrum polski to warto się tam wybrać na sobotni czy niedzielny spacer, a jeśli z daleka to fajnie wybrać sobie to miejsce jako jeden ze składowych podróży do odhaczenia.

Na filmie zresztą zobaczycie trochę kadrów z tego magicznego miejsca jak i poniżej.
Przyjemnego oglądania i wspaniałego dnia.:*

Pozdrawiam,
Magdalena

Written By
More from Magda
7 miesiąc życia dziecka. Stuku puku i akuku
Niedawno obchodziłam siódmą miesięcznicę :p mojego szkraba. Naprawdę, nie wiem jak ten...
Read More