Krzesełka do karmienia rosnące wraz z dzieckiem – Przegląd

 

Krzesełka do karmienia
Krzesełka do karmienia

 

Bo dobre krzesełka do karmienia to podstawa – można by rzec. Ale co to znaczy dobre? Z ekologią i oszczędnościami mi po drodze – dorzucić do tego jeszcze fajny design i mamy trójce doskonałą – dlatego postanowiłam zrobić przegląd drewnianych krzesełek do karmienia rosnących wraz z dzieckiem i w któryś w końcu się zaopatrzyć.

Krzesełka do karmienia, które poddam analizie:

 (kolejność ze zdjęcia powyżej)
1. Stokke Tripp Trapp
2. Safety 1st Timba
3. Babydan Danchair
4. Hauck Alfa +
5. Childhome Lambda 2
6. Geuther Family

7. Jitro Baby

 Moja mała Em. skończyła dwa dni temu już 6 miesięcy – ci co zaglądają do mnie na instagram mogli już się o tym dowiedzieć.:) Pół roczku to okres, w którym według WHO powinno się zacząć wprowadzać stałe pokarmy do diety maluszka, a co za tym idzie najlepiej zaopatrzyć się również w krzesełko do karmienia. My będziemy stosować technikę BLW, ale czy zdecydujecie się na blw czy zwykłe karmienie to i tak krzesełko napewno się przyda. Nawet śmiało mogę powiedzieć, że to taki must have.
Zrobiłam spory research krzesełek i postanowiła, że nie chcę plastiku, który jest wszędzie. I którego wręcz nie można się z domu pozbyć – ani on ładny ani zdrowy. Dlatego też postanowiłam zaopatrzyć się w drewniane krzesełko do karmienia rosnące wraz z dzieckiem. Czyli jak nasz maluszek urośnie, nadal będzie mógł z niego korzystać, a krzesełko będzie ładnie się prezentować w naszym domu.
Jednak tutaj (jak zwykle) natrafiłam na kilka przeszkód, a mianowicie wybór niby jest spory, ale jak zacząć zagłębiać się w szczegóły okazuje się, że zmniejsza się do kilku produktów. A cena? Tutaj rozbieżność jest szeroka, ale przecież plastikowe krzesełko również może kosztować niewyobrażalną dla zwykłego śmiertelnika kwotę. Pamiętać jednak należy, że krzesełko drewniane w przeciwieństwie do plastikowego ma nam posłużyć wiele lat. Plus dla ekologi.
Poniższe zestawienie drewnianych krzesełek rosnących wraz z dzieckiem mam nadzieję otworzy wam oczy na wiele aspektów i pomoże w wyborze krzesełka dla waszej pociechy, jeśli tak jak ja, zastanawiacie się właśnie nad takim typem.
Każde z krzesełek posiada szeroki wybór kolorów, od naturalnych poprzez niebieskie zielone, różowe itp – ilość kolorów do wyboru zależy od firmy. W zestawieniu ujęłam oczywiście cenę danego krzesełka, z czego został zrobiony, co wchodzi w skład zestawu, a co można lub trzeba dokupić, jego maksymalne obciążenie i przeznaczenie wiekowe. W zestawieniu krzesełka zostały posegregowane cenowo – od najtańszego do najdroższego – bo wydaje mi się, że to gra również kluczową rolę w wyborze. Wiadomo, że na rynku istnieje jeszcze więcej różnych krzesełek rosnących, poniższe wybrane przeze mnie po prostu mniej lub bardziej przypadły mi do gustu i dlatego nimi się zajęłam.

 

Krzesełka do karmienia 2
Jak widzicie rozbieżność cenowa jest spora, nie pomijając jeszcze innych równie ważnych aspektów  każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie i swojego portfela.
 
No i które krzesełko byście wybrali? Zastanawialiście się już nad krzesełkami rosnącymi, czy może jednak wolicie plastikowe? A może już macie jedno z tych krzesełek i polecacie? Napiszcie w komentarzu chętnie dowiem się czegoś na ich temat. Mam nadzieję, że zainteresowanym ten wpis wiele ułatwi w podjęciu decyzji.:)
W jednym z kolejnych wpisów pokażę wam mój wybór. 🙂 Albo może wcześniej zobaczycie go na moim instagramie, jak tylko w końcu się zdecyduję. 😀

 

Miłego dnia,
Magda:)
Written By
More from Magda
Kokosowe ciasteczka Oreo
Dziś przedstawiam wam nowy przepis na surowe kokosowe ciasteczka Oreo.
Read More