3 pomysły na wegańskie lody domowe | Zaradni Rodzice

4

Każdy, czy to dziecko czy dorosły uwielbia lody. Chyba się ze mną zgodzicie? 😀 Lato, to pora roku, która zawsze kojarzyła mi się z jedzeniem lodów od rana do wieczora. I kiedyś  tak właśnie było. Potrafiłam wciągnąć nawet kilka lodów pod rząd. Teraz kiedy zmieniłam trochę swoją dietę, a raczej swój styl życia na bardziej zdrowy i kolorowy 🙂, nie mam już takiej dużej ochoty na lody, jednak jak mnie najdzie na nie ochota to robię właśnie takie, własne, zdrowe i wegańskie czyli bez glutenu, bez jajek, bez mleka, bez cukru.
Dlaczego wegańskie, dlaczego domowe? Bo więcej składników do zrobienia pysznych lodów po prostu nie potrzeba, a zdrowie i zdrowe jedzenie jest dla mojej rodziny priorytetem w życiu, więc nie chcę zaśmiecać naszych organizmów niepotrzebnymi składnikami z lodów sklepowych, a chcę pysznymi lodami zajadać się bez wyrzutów sumienia. Bo można, a wy przekonacie się o tym sami.:)

Zapraszam was na kolejny filmik Zaradnych Rodziców. Hehe jako bonus poznacie tam mojego klona…. Tak, tak mam klona. A wy nie? :p

3 pomysły na wegańskie lody domowe

Do zrobienia lodów bananowych potrzeba:

  • mrożone banany,
  • maliny, truskawki czy inne owoce jakie chcecie (mogą być mrożone),
  • kakao lub karob,
  • opcjonalnie jakieś słodziwo np. miód czy syrop klonowy.

Opis przyrządzenia:

  1. Do blendera wkładam mrożone banany (aby lody były bardziej słodkie należy zamrozić banany, które są już bardzo dojrzałe). I blenduję na puszystą, gładką masę.
  2. Powstałą masę rozdzielam na 3 części, aby stworzyć 3 różne smaki (bananowy, malinowy i czekoladowy)
  3. W blenderze zostawiam ostatnią cześć masy, wrzucam maliny i blenduję. Tak powstał smak malinowy. Wy możecie zrobić jaki lubicie, truskawkowy, borówkowy, jagodowy itd. itp. Wszystkie będą na pewno pyszne. Należy pamiętać tylko że im więcej innych owoców wrzucicie, tym bardziej kwaskowy będzie smak lodów.
  4. Smak czekoladowy robię mieszając jedną z odłożonych mas z kakao. Jeśli chcecie, aby smak czekoladowy był bardziej słodki dodajcie np. syropu klonowego.
  5. Teraz szybciutko przekładam lody do pucharków i jem, bo już się roztapiają. Smacznego!:)

3 5 2 7 1 6

Jeśli lubicie banany to zakochacie się w tym smaku. Moja cała rodzinka je uwielbia, i każdy je tyle ile chce.:) Uważam, że jest to świetna alternatywa dla tych sklepowych. Spróbujecie, a nie pożałujecie. koniecznie dajcie znać mi w komentarzu, czy jedliście takie lody, a jeśli spróbujecie to czy wam smakowało.:) Bardzo jestem ciekawa waszego zdania.:) I zapraszam do subskrybowania Zaradnych Rodziców na youtubie, już w czwartek nowy filmik. 🙂 A będzie się działo, ale o tym przekonacie się sami.:)

Buziaczki,
Magda :*

Written By
More from Magda
Sztuka prostoty… czyli Projekt 333
Siedzę na podłodze w samej bieliźnie i piszę ten wpis. Dlaczego w...
Read More