Jak znaleźć czas na robienie tego co kochasz?

Utarte są słowa, stwierdzenie w naszym społeczeństwie “nie mam czasu”. Nie mogę bo nie mam czasu. A ja się Ciebie pytam czyżby na pewno? Naprawdę nie masz czasu? Czy ten brak czasu to twoja wymówka? Wymówka żeby nic nie robi, bo miło jest tylko udawać że jest się zajętym, wymówka bo się tak naprawdę boisz. Niezależnie od odpowiedzi powiem ci że prawie zawsze A może i zawsze się da. Zawsze można znaleźć ten czas. Trzeba tylko wiedzieć do czego się dąży, A ten czas się znajdzie.

Jak znaleźć czas

na robienie tego co kochasz?

1. Codziennie 10 minut spokoju

Aby wiedzieć czego się chce potrzeba czasu. Znajdź sobie 10 minut abyś mogła usiąść i pomyśleć. Tylko 10 minut czy to rano czy wieczorem. Wtedy kiedy możesz. Przez pierwsze 5 minut pomyśl. Przeanalizuj swój dzień. Czy możesz coś zmienić, komuś przekazać zadania, a może robisz za dużo. A może potrzebujesz nauczyć się prosić o pomoc? Pomyśl o tym. I patrz punkt 2, czyli stwórz listę zadań.

Nastepnie przez kolejne 5 minut medytuj. Siedź dalej jak siedziałaś, ale przestań myśleć. Tylko oddychaj. Odpręż się.

2. Lista zadań

Stwórz listę zadań i zapisz na niej to co chcesz zrobić. Wystarczą 3 punkty i niech wśród nich będzie to co kochasz i chcesz robić. Codziennie twórz sobie taka listę i codziennie zapisuj tą rzecz której chcesz się również poświęcić.

3. Bądź wdzięczna.

Bądź wdzięczna za wszystko. Bądź wdzięczna, że znalazłaś ten czas, że rozwijasz się, że jesteś dobra mamą, że możesz nią być, że możesz się spełniać robiąc rękodzieło, bądź wdzięczna że robisz coś co kochasz, choć robisz to po godzinach, choć robisz to w nocy, bo w dzień jesteś z dziećmi, bo w dzień pracujesz na etacie. Bądź wdzięczna, A twój świat zacznie się zmieniać.

Ps. Już niebawem szykuje dla was mój nowy autorski produkt – notes wdzięczności, który wspomoże was na tej cudownej ścieżce wdzięczności. ❤

3. Mów tak.

Wybierz odpowiedzialnie jak chcesz aby wyglądało twoje życie. Czym chcesz się zajmować? Co chcesz robić? Powiedz nie temu co cie od tego celu oddała. Mów TAK temu czego pragniesz. Mów zawsze TAK temu co jest dla Ciebie ważne. Nie bój się i nie odwracaj się na pięcie gdy robi się niewygodnie, mów dalej tak, bo właśnie wtedy spełni się to czego pragniesz. Twoje życie z marzeń.

4. Rób tylko jedną rzecz na raz.

Jesteś człowiekiem, a nie robotem z 5 rękami. Według badań najlepiej czujemy się robiąc jedną rzecz na raz, robiąc ją, będąc skupionym na niej całym sobą (fizycznie i psychicznie). Każdy lubi uczucie dobrze zakończonej roboty choćby było to mycie podłogi mopem. Dlatego rób tylko jedną rzecz na raz. Wtedy będziesz czuć większą satysfakcję z życia. I rób to świadomie.

Wiem, że przy dzieciach czasem tego się nie da zrobić. Dlatego patrz punkt 2, czyli wybierz co w danym momencie jest dla Ciebie ważniejsze. Jeśli dzieci, to odpuść, nie stresuj się i zajmij się nimi, na pracę przyjdzie czas po godzinach.

5. Postanów, że będziesz trzymał się tych zasad świadomie i konsekwentnie.

I to najważniejsze. Systematyczność, konsekwencja i podjęcie decyzji. Najwięcej mamy problemu właśnie z tym. Ego próbuje różnych sztuczek, aby nam przeszkodzić, tak naprawdę chce nam pomóc, ale nie rozumie, że ta pomoc na dłuższą metę nie wzbogaca nas.

Przez pierwsze 21 dni trzeba panować nad swoimi myślami. Trzymać się swojej ścieżki. I odważnie i z wiarą kroczyć ku innemu.

Pozdrawiam, Magda

Written By
More from Magda
CO MOŻESZ SOBIE POWIEDZIEĆ, GDY ŻYCIE DAJE CI W KOŚĆ?
Cóż czasem tak się zdarza, że życie nie idzie po twojej myśli....
Read More