4 kroki do realizacji celów, zastosuj gdy poczujesz, że jesteś w pustce i nie wiesz co masz robić – zaplanuj to. Darmowy planner na sierpień do pobrania


Wyjazdy, lato, ciepełko, wakacje ostatnio całkowicie mnie rozleniwiły. Rozleniwiły mnie do tego stopnia, że nie wiedziałam jak ponownie powstać. Nie wiedziałam w co ręce mam włożyć, jak sobie z wszystkim poradzić. Natłok rzeczy spowodował, że jeszcze bardziej wolałam siedzieć i lepiej nic nie robić, uciekać w przygotowywanie słodkich posiłków, w perfekcyjne sprzątanie, czy czytanie książek, niż zajęcie się sprawami nagłymi, tymi które już wołają o pomstę do nieba. Znacie to?

Ah.. jednak wiedząc co się dzieje, jak wiecie, samo się nic nie zrobi, i nikt inny niż my same nie upora się ze swoim syfem. Nasze śmieci i problemy są i będą zawsze z nami, więc jedyne co mogłam zrobić to na nowo uświadomić to sobie i przystąpić do działania.

I tak też zrobiłam.
Na początek zaczęłam inspirować się. Wiedziałam co mam robić, ale nie potrafiłam jeszcze tego przed sobą przyznać. Nie przestałam czytać, ale zaczęłam czytać rzeczy, które mogą zbliżyć mnie do mojego celu.  Zaczęłam słuchać tedexów, wystąpień, wywiadów, z ludźmi którzy mnie inspirują. I zaczęłam wizualizować i planować. Na pierwszy rzut stworzyłam sobie planner miesięczny, aby mieć rozeznanie co gdzie kiedy, jak wygląda ten miesiąc, którym chcę się zająć. Wiedziałam, że w tym miesiącu chcę się zając finansami rodzinnymi, dziennikiem wdzięczności i kursem joga+detoks, który dla was przygotowuję. Ach.. tak. W końcu to napisałam, i w końcu przed wami wszystkimi się wyspowiadałam. Tworzę parę fajnych rzeczy dla was, lecz zajmuje mi to sporo czas, bo wszystko robię sama [jako mama zostająca w domu po godzinach], jak będzie już coś bliżej końca to napiszę o tym coś więcej.

Tutaj pobierz Planner Sierpnień 2018

A więc wpisałam to wszystko w rubrykę ważne. W ważne wpisałam również wyjazd jaki zaplanowaliśmy w tym miesiącu, oraz spotkania jakie chcę odbyć w tym miesiącu. Mając na uwadze rzeczy ważne, zaczęłam planować cały miesiąc. Najpierw rozmieściłam rzeczy ważne w konkretnych dniach, w potem wszystkie inne rzeczy, o których nie chciałam zapomnieć i chciałam ująć w plannerze. Co do finansów zaplanowałam sobie dzień, w którym zajmę się całą sprawą organizacyjną. Chcę bardziej oszczędzać, wraz z mężem co miesiąc widzimy jak nam się pieniądze lekko rzecz ujmując rozpływają, na rzeczy tak naprawdę niechciane, więc samo spisywanie wydatków to dla nas już za mało. Wiemy jak nasze pieniądze przepływają, teraz będziemy zajmować się ich organizacją. Mamy marzenie zwiedzać świat, więc trzeba się zacząć do tego przedsięwzięcia przygotowywać. W kategorii ważne umieściłam również jeden dzień w którym będę chciała się zająć sobą.

Przesyłam wam dzisiaj do pobrania i wydruku mój planner na sierpień. Mam nadzieję, że wspomoże was w waszej organizacji życia jak i mi, choć sama na tym jednym nie poprzestaję, bo planuję jeszcze tygodniowo. Ale wracając do historii…. Inspiracje, wizualizacje i planowanie pomogło mi powstać i obudzić się z marazmu życia. Wybudziłam się w problemu jaki spotkał mnie po powrocie z wakacji. Rzeczywistość mnie przygniotła. Teraz już wiem, że skrupulatne planowanie pomaga ogarnąć się i zacząć żyć. Trzeba zacząć robić to co uważało się za słuszne, tylko negatywne myśli z tyłu głowy nie pozwalały ci tego zauważyć. Teraz to wiem, że życie w rzeczywistości jest wspaniałe takie jakie jest z wakacjami i bez, a realizacja celów bez planowania i inspiracji to jak walka z wiatrakami, niby można próbować i podjąć to wyzwanie, ale jednak jest inna łatwiejsza droga.

4 kroki do realizacji celów, zastosuj gdy poczujesz, że jesteś w pustce i nie wiesz co masz robić:
1. Zainspiruj się
2. Wizualizuj i zapisz co chcesz
3. Zaplanuj
4. Działaj

W plannerze znajdziecie również ważne pytanie miesiąca i miejsce na waszą odpowiedź.
Odpowiedzcie szczerze i niech moc będzie z wami.♥

Planner Sierpień 2018 pobierz

Życzę wam owocnych działań. Pamiętajcie, że to wy jesteście malarzami swojego życia. To wy kreujecie je swoimi myślami i działaniami.♥

Pięknego dnia i dużo miłości,
buziaki, Magda:*

Written By
More from Magda
Ananasowa salsa
Dobra sałatka potrafi uratować nam cały obiad, a nawet więcej, według mnie...
Read More