Z tych 6 zachowań zrezygnuj w życiu i stań się wolna

Życie jest. Ono się wydarza. To od nas zależy, w którym kierunku będzie podążać. My jesteśmy sprawcami i kreatorami tej rzeczywistości. Czy wiesz o tym? Czy rozumiesz to, że to co się dzieje w Twoim życiu sam/a sobie stworzyłaś? Jeśli jest fajnie – super, a jeśli jest źle – boli…. wiem…

Powiem ci więcej… My mamy potężną MOC.
Potrafimy zmieniać Świat.
Potrafimy zarządzać swoim umysłem.
Potrafimy zarządzać swoimi emocjami.
Potrafimy się sami leczyć.
Potrafimy sami zdecydować jak chcemy się czuć.
Potrafimy sami zdecydować jak chcemy żyć.

Ale żeby móc zmienić Świat trzeba najpierw zacząć od Siebie.
Zmienić siebie.
Nauczyć się nowych umiejętności. Tak jak w grze, trzeba zdobyć nową umiejętność, aby wejść na wyższy level.

To od nas zależy.

Aby się zmienić i móc czuć, że zaczyna coś się dziać, warto podjąć decyzję i konsekwentnie się zmieniać. Aby jednak zmiany szły nam łatwo, bez oporów, warto przemyśleć i zamienić parę zachowań, które być może masz i które przeszkadzają Ci stać się lepszą wersją Siebie.

6 zachowań, z których warto zrezygnować w życiu i stać się wolnym

1. Strach przed zmianą
Jak często boimy się zmian? Jak często siedzimy w tym samym gów* po uszy i nic z tym nie robimy. Ja tak miałam. Siedzę tak, trochę śmierdzi, a nawet bardzo, ale jakoś tak ciepło nawet, nie będę się ruszać, bo jeszcze będzie gorzej, jeszcze oprócz smrodka będzie zimno; a może będę musiała gdzieś iść, coś zrobić, COŚ czego nie wiem. Eeee… lepiej nie, tu jest ciepło. Zostanę.
Tak mamy, prawda? Boimy się ryzykować, boimy się zmieniać. Strach nas paraliżuje. Strach potrafi odebrać nam siły. Ale wiecie co? Można to zmienić. Można okiełznać strach. Trzeba go poznać. Aby przestać się czegoś bać trzeba zrobić ten wysiłek i poznać jego przyczynę. Np. boję się założyć firmę? Dlaczego? Bo nie wiem jak się ją prowadzi. Hm.. to znaczy, że muszę się tego dowiedzieć. I ciach… kupuję kurs, czytam książki, uczę się. A potem ten strach po woli pomalutku staje się coraz mniejszy. I tak z wszystkim, z każdym tematem.

2. Ciągłe rozmyślanie.
To też była moja zmora, choć co prawda ja lubię bardzo dużo myśleć i rozmyślać, mogę nawet śmiało powiedzieć, że to moje jedno z hobby, ciągłe rozmyślania, marzenia, planowanie, przemyśliwanie:) itd.itp. W tym punkcie chodzi mi o to, że nie warto ciągle rozmyślać nad tą sama sprawą, a nic nie robić. A szczególnie nie warto rozmyślać nad czymś co spycha nas w dół. Np. strach, że ktoś umrze lub zachoruje (ja tak miałam też). Warto marzyć i rozmyślać o tym co nas inspiruje i pcha w górę. Warto planować i zapisywać swoje plany, aby móc je realizować. I właśnie warto, aby je realizować, aby DZIAŁAĆ.
Ps. Mój sposób na strach, że ktoś umrze czy zachoruje…=> wyobraziłam sobie jak by wyglądało życie jak by to się rzeczywiście wydarzyło i jak bym ja sobie z tym poradziła, i wiecie co da radę sobie poradzić, przecież miliardy ludzi są na świecie co sobie radzą. Dlatego nie ma co rozmyślać, tylko cieszyć się chwil, którą teraz mamy.

3. Chęć zadowalania innych swoim kosztem
Ostatnio przeczytałam takie słowa, że jeśli będziesz zadowalała innych (np. teściową) swoim kosztem to zawsze będziesz nieszczęśliwa. Np. zmieniłaś dietę na wegańską i zdrową, a ktoś namawia cię abyś zjadła jakieś danie z serem albo jakieś ciastka, których ty już nie chcesz jadać. Zawsze mów NIE. Nie łam swoich zasad. Ty masz być szczęśliwa, zawsze i wszędzie, czyli żyj według swoich reguł.

4. Mówienie o sobie w negatywny sposób
No cóż zawsze, ale to zawsze utulaj siebie, KOCHAJ siebie. Dbaj o siebie. AKCEPTUJ SIEBIE. Trzeba Kochane/Kochani nauczyć się akceptować siebie. Nie narzekać, ze znowu źle zrobiłam, że znowu jestem kiepska, że jestem złą/ niewystarczającą mamą (co często myślą o sobie mamy). Skończ z tym. Jesteś dobra, jaka jesteś. W tym czasie z tą wiedzą i doświadczeniami inaczej nie potrafiłaś. Jest dobrze. Jesteś dobra. Zaakceptuj siebie i pokochaj, a zauważysz, że twoje życie zaczyna się jakoś zmieniać. Zobaczyć w nim więcej pięknych kolorów.

5. Nadmierne przejadanie się
Nie możesz się przejadać aby dobrze żyć. Nie możesz się przejadać aby być szczęśliwym i na siłach każdego dnia. Nie przejadaj się szczególnie wieczorami i nocą. Naucz się jeść kiedy jesteś głodna i przestawać kiedy czujesz sytość. To jest bardzo ważna nauka i lekcja życia, poznać swoje ciało i go słuchać. Zacznij słuchać swojego ciała. Zadaj siebie pytanie czy swoim zachowaniem wspieram Życie czy wspieram Śmierć? Gdzie chcesz być za kilka lat? No właśnie. Po prostu przestań, jeśli masz z tym problem odezwij się do mnie mailowo, a pomogę.

6. Strach przed porażką
To jak strach przed zmianą. Boimy się, że jak zaryzykujemy, coś zrobimy i nam nie wyjdzie to znaczy, że to już koniec, my jesteśmy do bani, wszystko będzie źle i ogólnie koniec świata. A jak wyjdzie? To co wtedy? Też źle? Co wtedy zrobisz? Hm.. Widzę z doświadczenia swojego i innych, że ludzie z reguły boją się wszystkiego i wymówek szukają wszędzie byleby nie brać życia w swoje ręce. KOCHANI. NIE ma innego wyjścia. Trzeba wziąć życie w swoje ręce. Trzeba się wyedukować, Trzeba działać. Trzeba działać pomimo oporu i strachu. Trzeba jeśli chce się wieść CUDowne Wymarzone Życie. Ja takie chcę, więc nie boję się, że mi nie wyjdzie. Działam. A jak nie wyjdzie to wyjdzie coś innego. Wierzę, że będzie dobrze. I Tobie również życzę tej wiary.

PAMIĘTAJ MASZ TĘ MOC!!!!

Pięknego dnia dla Was.
Buziaki, Magda :*

Ps. Ach jak dawno mnie tutaj nie było, czuję, że stęskniłam się za tą platformą kontaktu z Wami. Czuję, że idzie nowe. Mam nadzieję, że wpis wam się podobał, zapraszam was do zostawienia komentarza, co o sądzicie o tych zachowaniach, które nas spychają w dół, a tak ma nie być. Dajcie znać jakie jeszcze inne zachowania czy przekonania wam nie służyły bądź nie służą. Mam nadzieję, że wrócicie i będziecie z chęcią tu zaglądać i czytać, oglądać i inspirować się tym co ja tutaj wymyślę.:) Po prostu jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce, ale o tym może kiedyś. Pamiętaj masz tę Moc. Buziaki, pa. Podziel się tym wpisem jeśli Ci się podobał i był dla Ciebie wartościowy. Dziękuję.

Written By
More from Magda
10 miesiąc życia dziecka. Gryzie, wariuje, pierwsze przeziębienie.
10 miesięcy minęło……..10 miesięcy razem! [jupi!!] czyli 10 miesiąc życia dziecka 🙂...
Read More