Kulki mocy z niespodzianką. Pyszna wegańska przekąska. FILM

Kulki mocy z niespodzianką. Zachwycające, proste w wykonaniu, zdrowe i przepyszne, no i jak sama nazwa wskazuje posiadają tajemniczą moc,  która chyba każdemu się czasem przyda.

A cóż to za moc zapytacie? A no moc przekazywania energii… Energia, a raczej je brak czasem dopada każdego, ale najczęściej rodziców.:p Warto właśnie wtedy posilić się taką pyszną przekąską i doładować swoje baterie na kilka kolejnych godzin, aż pociechy nie pójdą wreszcie spać.

Jeśli brakuje wam też czasem tej energii jak mnie, warto zaopatrzyć się w takie pyszne kulki. Trzymać w lodówce i wyciągać, jeśli przyjdzie ten czas. Haha na tak na poważnie, oczywiście jeśli byłaby taka możliwość to lepiej jest się oczywiście zdrzemnąć, no ale czasem jej nie ma.

Kulki mocy z niespodzianką, bo oprócz swojej mocy przekazywania energii i zdrowego składu posiadają jeszcze przyjemną smaczną owocową niespodziankę w środku, pokochałam je za to, że są tak bardzo szybkie w przygotowaniu, co bardzo sobie cenię. A oprócz tego są zdrowe, wegańskie, bez glutenu, bez cukru i wolne od wszelkich tłoczonych olejów. Czyli wszystko tak jak lubię.

I juhu! W końcu ruszył mój daaawno nie używany kanał na youtubie, marzyłam i planowałam to już od pewnego czasu, no i jest! 😀 Cieszę się niesamowicie i mam nadzieję, że wam również się spodoba.:) Mam nadzieję, że od tej pory będzie się tam wiele działo. Więc jeśli jeszcze tego nie robicie, a lubicie oglądać filmy, to subskrybujcie mój kanał na yt, aby być ze mną na bieżąco – link tutaj: SweetRAWstyle .:) Będzie mi bardzo miło, że pomożecie mi rozwijać tą stronę i kanał SweetRAWstyle. A teraz możemy przejść do przepisu.

WEGAŃSKIE KULKI MOCY Z NIESPODZIANKĄ

Potrzeba:

  • 140 g orzechów nerkowca
  • 120 g rodzynek
  • 45 g wiórek kokosowych

dodatkowo:
kilka malin lub innych ulubionych owoców oraz
troszkę wiórków kokosowych do obtoczenia kulek

Opis:

Najpierw trochę wcześniej moczę orzechy nerkowca i rodzynki w wodzie. Rodzynki przepłukuję kilka razy w ciepłej wodzie, aby pozbyć się oleju z którym były spakowane w paczce. Następnie do melaksera wrzucam odsączone z wody orzechy, rodzynki i wiórki kokosowe. Wszystko dokładnie ze sobą mielę, najpierw kilka razy na pulsacji, a następnie na średnich obrotach. Powinna wyjść dość gęsta zwarta masa.

Teraz wyjmuję małą części, rozpłaszczam ją na ręce, w sam środek wkładam jedną malinę, zaklejam i roluję ciasto tworząc kulkę. Następnie obtaczam kulkę w wiórkach kokosowych. I gotowe!

Smacznego!

Mam nadzieję, że przepis wam się spodobał. Jeśli wypróbujecie koniecznie dajcie mi znać, bo miło jest widzieć jeśli innym się podoba to co robię. Możecie wysłać mi wiadomość lub otagować np. na instagramie. I oczywiście podzielcie się z nim ze znajomymi, lajkujcie, udostępniajcie, niech również mają możliwość wypróbowania tej pysznej zdrowej przekąski. Za każdą pomoc będę wdzięczna.

Buziaki, Magda :*

Written By
More from Magda
Krzesełka do karmienia rosnące wraz z dzieckiem – Przegląd
    Bo dobre krzesełka do karmienia to podstawa – można by...
Read More