Miłe wspomnienia do nas wracają

DSC00121
Mam dwa główne wspomnienia z dzieciństwa związane z moimi rodzicami.

Pierwsze to spacery z moim tatą. Pamiętam, że w cieplejsze dni spacerowaliśmy przynajmniej raz w tygodniu. Nigdy zatłoczonymi ulicami. Zawsze gdzieś na obrzeżach miasta, jakiejś wsi, na łąkach. Tata brał wodę lub herbatę w termosie, herbatniki i już nas nie było. Uwielbiałam to. Szczególnie pamiętam wypad, gdy przejechaliśmy jeden przystanek pociągiem, a potem kawał drogi wracaliśmy do domu. Może nie było to aż tak daleko, nie mam pojęcia, dla małej dziewczynki jaką wtedy byłam była to niesamowita przygoda.

Drugie wspomnienie jest związane z moją mamą. To chyba nawet jedno z pierwszych wspomnień jakie zapamiętałam. Miałam wtedy pewnie niespełna 3 latka, było ciepło, mama kupiła kasetę magnetofonową, na której była piosenka Lambada. Poszłyśmy do babci, mam włączyła piosenkę, zaczęła tańczyć w rytm muzyki, a ja wraz z nią. Śmiała się i tańczyła, a pozytywna aura unosiła się w powietrzu. Pamiętam jak wtedy byłam bardzo szczęśliwa.

Nie pamiętam za to żadnych historii związanych z zabawkami, a raczej nie mam żadnych uczuć z nimi związanych. nie potrafię sobie przypomnieć, czy miałam jakaś ulubioną zabawkę (a napewno miałam), z którą tak bardzo nie potrafiłam się rozstać albo o której tak bardzo marzyłam i w końcu ją miałam. Skoro nie pamiętam, to znaczy, że na dłuższą metę nie było to dla mnie ważne.


WSPOMNIENIA JAKIE ZAPAMIĘTUJEMY NA CAŁE ŻYCIE, TO TE KTÓRE WIĄŻĄ SIĘ Z UCZUCIAMI.


Dla dziecka najważniejsi w życiu są rodzice. Mimo, że czasem fajnie jest pobawić się z rówieśnikami, jednak najfajniej jest  spędzać czas na zabawach z rodzicami.
Tego szczęścia nie da się kupić.
Chwile spędzone z rodzicami są najcenniejszym darem jaki my rodzice możemy dać swoim dzieciom. Nie zapominaj o tym.
Dzieci szybko dorastają. Zaraz pójdą w świat, a ty będziesz żałował, że nie zachowałeś się w jego pamięci na całe życie. Zacznij zapisywać jego czystą kartkę miłymi wspomnieniami już teraz.

DSC00706 DSC09610 DSC09623 DSC09626

Wszystkim dzieciom tym malutkim jak i tym dużym życzę wspaniałego każdego dnia, ale przede wszystkim wpaniałego dzisiejszego Dnia Dziecka.:)

– Buziaczki, Magda

Written By
More from Magda
Kostarykański koktajl bananowy
Mamy dla Was pyszny przepis prosto z Kostaryki. Przepis i film poniżej....
Read More