12 sposobów, aby zwiększyć pewność siebie w 15 minut

Każdego dnia budzimy się aby zrobić znów coś niesamowitego. Jednak czasem coś nas blokuje. Coś powoduje, że nie możemy ruszyć z miejsca, a nawet chce żebyśmy przespali kolejny cały dzień. I nie, nie jest to zmęczenie. Mówię o braku pewności siebie.

 
Na szczęście jest kilka sposobów, które warto wypróbować wdrożyć do swojego życia, aby szybko wrócić na właściwy tor i cieszyć się na nowe czekające jeszcze wyzwania wierząc, że mogę, potrafię, mam siłę i zawsze wszystko się ułoży.

12 sposobów, aby zwiększyć pewność siebie w 15 minut

1. Zaplanuj i wstań wcześniej.

Od zawsze wiadomo, kto rano wstaje temu Pan Bóg daje. A tak na poważnie, to podjęcie świadomej decyzji jak obudzenie się z samego rana i co ważniejsze spełnienie jej, spowoduje, że poczujesz się silniejszy, że możesz, że potrafisz.


2. Medytuj

Udowodnione jest, że osoby regularnie medytujące są bardziej szczęśliwe, spełnione i lepiej siebie znają.

3. Zorganizuj się

Ten punkt bardzo blisko związany jest z punktem 1. Jeśli wcześniej zaplanujesz pewne rzeczy i konsekwentnie będziesz je realizować, poczujesz się lepiej ze samym sobą. Poczujesz, że potrafisz i zaczniesz panować nad swoim życiem, a w konsekwencji zaczniesz myśleć o sobie lepiej.

4. Pomaluj usta na czerwono

No czerwień to czerwień, prawda?

5. Śpiewaj

Zaśpiewaj ulubione piosenki z rana na głos, zatańcz i zaczniesz góry przenosić, a do tego za sprawą endorfin będziesz szczęśliwszy cały dzień.

6. Wypisz 3 rzeczy za które jesteś wdzięczny

Wdzięczności są dla mnie bardzo ważnym punktem dnia i tobie też to polecam. Warto codziennie przysiąść i napisać, albo chociaż zastanowić się za co jestem dziś wdzięczny i uwierz mi dzień staje się przyjemniejszy i ciężko innym ludziom będzie go zniszczyć. Bo ty wiesz…


7. Pomyśl o strachu i zrób ruch

Najprostsza i zarazem najtrudniejsza droga z możliwych. I jedyna. Pokonaj swój strach i zrób pierwszy krok. Skocz!

8. Napisz pozytywny, motywujący liścik do siebie

Taki list to fajna sprawa, gdy pewnego dnia czujesz się jak wrak człowieka. Wtedy miło jest usiąść, przeczytać tekst typu: “Wstawaj Magda! Co ty sobie wyobrażasz, życie masz tylko jedno, działaj!” Farmazony? Może tak, ale jeśli ja tak powiem do siebie, to wiem co mam teraz zrobić.

9. Stań wyprostowana w pozycji Supermana, stój tak przez dłuższą chwilę.

Wyprostowana stojąca pozycja ciała powoduje, że stajemy się bardziej pewni siebie. Działa! Spróbujcie.

10. Posłuchaj TEDex na inspirujący cię temat albo motywacyjny wykład

TED to wspaniały wynalazek. Ludzie wypowiadający się tam bardzo często inspirują, motywują. a co do motywacyjnych wykładów? Na youtubie znaleźć można taki tysiące, np. Mateusza Grzesiaka, czy Kołcza Majka.

11. Naucz się nowej umiejętności

Gdy nauczysz się czegoś nowego udowadniasz sobie, że potrafisz. Potrafisz zrobić coś fajnego, nowego, innego. Jesteś z siebie dumny i to jest najważniejsze. Nowa umiejętność, to nawet zrobienie sobie innego śniadania jak zazwyczaj, takiego którego się nigdy jeszcze nie jadło.

12. Poćwicz

Kilka minut ćwiczeń powoduje, że twoja sylwetka już się zmienia, stajesz się bardziej wyprostowany (punkt 10.), ale i też szczęśliwszy, tutaj znów za sprawą endorfin.

Budowanie pewności siebie to ciągły proces, bez wysiłku nic się nie zmieni. Jeśli chcesz czuć się lepiej w swoim ciele dobrze jest o niego zawalczyć, poznać wroga (lęk) i się z nim rozprawić (działać). To działanie jest kluczem do wszystkiego. Więc nie poprzestań na przeczytaniu tego wpisu, tylko zacznij działać. Wybierz sobie kilka punktów i wypróbuj, czy to na ciebie zadziała.

A może masz jeszcze inne pomysły? Co byś jeszcze dopisał do tej listy?

Peace and Love… Buziaki, Magda :*

Written By
More from Magda
Bananowe smoothie bowl na śniadanie
Kiedyś uważano, że owoce to dodatek do dnia. Nie powinno się jeść...
Read More