Woda z cytryną – co nam daje jej picie o poranku

Od długiego już czasu codziennie rano pijam wodę z cytryną. Czy warto? Sprawdźcie sami.

Lubię ten mój poranny nawadniający mnie rytuał. Po nocy z reguły jesteśmy tak bardzo wycieńczeni, nasze organizmy pragną wody więc jedną z pierwszych moich czynności po siku, myciu twarzy i zębów jest właśnie woda z cytryną.

Mimo, że bardzo dobrze się po niej czuję, zastanawiałam się jeszcze co taka woda z cytryną może dawać. Zrobiłam mały reaserch i oto kilka ważnych punktów i zalet porannego picia wody z cytryną, oprócz tego że jest oczywiście smaczna.:D

 

Pij na zdrowie. Woda z cytryną i jej 7 zalet.

1. Poprawia system immunologiczny

Jak wiadomo cytryna ma w sobie dużo witaminy C, a to oznacza, że zwiększa się nasza odporność na niektóre patogeny, a my tym samym mniej chorujemy.

2. Oczyszcza ciało

Codziennie poranne wypicie wody z cytryną wspomaga oczyszczanie ciała z nagromadzonych toksyn, gdyż nasz organizm jest wyczulony na jej smak. Cytryna pobudza wytwarzanie śliny, a to, enzymów trawiennych przyspieszając oczyszczanie organizmu, woda dodatkowo pomaga “wyrzucić” je z ciała.

3. Pomaga w schudnięciu

Zamiast od razu coś jeść lepiej wypić wodę z cytryną. Woda z cytryną spowoduje odsunięcie posiłku na dalszy czas. A dodatkowo za sprawą wydzielania się śliny z punktu 2, która pobudza procesy trawienne, cytryna wspomaga odchudzanie.

4. Dobre źródło potasu

100 g cytryny ma 138 mg potasu. Dorosła kobieta potrzebuje go 4700 mg/ dobę. Co prawda w kolorowej diecie potasu nie brakuje, jednak jak zresztą każda witamina, minerał, makro i mikro element jest on bardzo ważny w diecie. Niedobór potasu może powodować m.in. zmęczenie, senność, zawroty głowy, wymioty, osłabienie organizmu, osłabienie mięśni, zatrzymanie wody w organizmie. Woda  z cytryną wzbogaci nas w ten składnik, więc warto wypijać jej choć szklankę.

5.  Piękniejsza cera

Skoro pijąc wodę z cytryną oczyszczamy się z toksyn, tym samym nasza cera staje się bardziej czysta, błyszcząca, świeża. Jednak jeśli przez długi czas tych toksyn nagromadziło się znacznie w naszym ciele, trzeba się liczyć z tym, że przed piękną cerą może pojawić się dość potężny wykwit różnych pryszczy czy zaskórniaków. Najpierw oczyszczanie, tak to już jest. dodatkowo woda nawadnia nasz organizm, więc zamiast być wysuszoną, nasza skóra i ciało nabiera zdrowej pulchności.

6. Pomaga w trawieniu i zmniejsza stany zapalne w organizmie

Haha wszystko co powyżej w szczególności punkt 1, 2 i 3. Dzięki regularnemu piciu wody z cytryną czujemy się o wiele lżej i mamy więcej energii do życia.

7. Nawadnia organizm i oczyszcza umysł

To już nawet nie sama cytryna, ale woda. Tak, wiem o tym, że mamy tendencję do przesuszania się. Sama mam. Często muszę sobie przypominać o tym, żeby coś wypić. Dlatego codzienna poranna rutyna picia wody z cytryną od rana, już od rana nawadnia organizm i daje siłę do działania.

Ile wypijać wody z cytryną z rana? To już zależy od was. Ja piję kubek, czasem dwa, a czasem nawet litrowy słoik wody. Zależy od dnia i od tego co będę później jadła.

Teraz nadchodzi taki piękny czas w naszej wspaniałej Polsce, gdzie będziemy mieć wszelkiego jedzonka i pysznych owoców pod dostatkiem, więc warto będzie swoją wodę z cytryną wzbogacać jeszcze innymi pysznościami natury. Jeśli ciężko Ci przełknąć samą wodę, pij ją z cytryną i owocami. Na pewno będzie smacznie. czysta niegazowana filtrowana woda jest dla nas całkowicie wystarczająca. Jako ludzie nic innego nie potrzeba nam do picia.

ps. no ewentualnie zioła jeśli jesteśmy schorowani. 😀

Daj znać w komentarzu jak nawadniasz się z rana? Pijasz wodę z cytryną, czy masz inny pomysł na zdrowy poranek?

Wspaniałego dnia życzę,
Magda ♥

Written By
More from Magda
Wychowywanie bezstresowe to mit
Czy wyobrażasz sobie życia gdzie ty i dziecko jesteście partnerami? Czy wyobrażasz...
Read More