Zadbaj o siebie, bo jesteś najważniejszy w swoim życiu

Myślenie o sobie w sposób egoistyczny, jak o najważniejszej osobie w swoim życiu, może niektórych przerażać. Jednak nie będąc w jakimś stopniu egoistą nigdy nie będziesz szczęśliwy. Przecież to twoje życie! Nikt inny nie przeżyje go za ciebie. Nie myśląc o sobie w ten sposób, możesz nawet nie zauważyć jak szybko przeleci ci przez palce. A tego przecież nie chcesz i ja też.

8 PROSTYCH KROKÓW, ABY ZADBAĆ O SIEBIE

1. Nigdy, ale to nigdy nie mów źle o sobie, dół spotyka każdego

Każdemu zdarzają się gorsze dni. Każdemu zdarzają się dni, w których nic się nie chce, bezmyślnie siedzisz w internecie, na facebooku, na blogach, oglądasz telewizję, yt itp. i nic więcej nie robisz. Myślisz o innych, że im się udaje, a tobie nie. Że oni potrafią spełniać swoje marzenia, a ty tylko tutaj siedzisz i nic więcej się nie dzieje. Jesteś taki, sraki i owaki. Ja też czasem mam takie dni. Ważne, aby nie stały się one twoją codziennością. Jeśli tylko dobrze nastawisz swój umysł, taki depresyjny dzień przełożysz w kolejny pozytywny. Wstaniesz rano z nowymi siłami do działania i osiągniesz co tylko pragniesz.

Nigdy nie mów o sobie źle, to tylko cię zdołuje i zabierze siły. Jesteś jeden, jedyny na tym świecie, nikogo innego takiego nie ma. Bądź dumny z tego, uwierz w siebie i zacznij działać.

Od dziś postanów, że po każdym taki dołującym dniu, kolejny będzie nowym fresh startem. I niech tak się stanie.

2. Zaufaj swojemu instynktowi

Jeśli czujesz, że nie powinieneś czegoś robić nie rób tego, jeśli czujesz, że “coś” może odmienić twoje życie, nie bój się działać. Tak naprawdę, to tylko ty wiesz co jest dla ciebie dobre. W głębi duszy tylko ty wiesz jak chcesz żeby wyglądało twoje dalsze życie. Otwórz się nie siebie i zaufaj sobie.

3. Nie bój się powiedzieć NIE i przestań wciąż zadowalać innych

Wracając do poprzedniego podpunktu, tylko ty wiesz jak chcesz żyć. Ciężko jest nauczyć się mówić “nie”. “Nie mam czasu”, “nie mogę”, “nie dam rady” i po prostu “nie”. Zostaliśmy wychowani tak, że odmawianie uważane jest za coś złego, za brak szacunku do innej osoby. Ale to właśnie NIE odmawianie powoduje, że przestajesz szanować siebie. SIEBIE! Ta osoba da sobie radę, nawet jak jej akurat dzisiaj nie pomożesz. Może jutro będziesz miał chwilę. Wiadomo, są ważne i mniej ważne sprawy, to już od ciebie zależy gdzie ustalisz priorytety.

4. Nie bój się powiedzieć TAK

Stoisz przed szeroką drogą nowych możliwości, ale boisz się w nią wkroczysz? Nie zwlekaj, w końcu powiedz “tak” i zrób ten pierwszy krok. Przed nami często zdarzają się różnego typu okazje, ale często też boimy się podjąć decyzję. Pamiętaj! Nawet jeśli okaże się po czasie, że była to ta ze złych, na pewno wiele cię nauczy, wyciągnij wnioski i ruszaj dalej.

5. Czasami odpuść

Jeśli nie możesz czegoś kontrolować, odpuść. Chcemy kontrolować wszystko (nawet pogodę), a przede wszystkim innych ludzi. Każdy z nas wie co dla niego jest ważne i nie ma opcji zmusić kogoś do posłuszeństwa. A nawet jeśli by się udało, taki związek – czy to partnerski, czy koleżeński – nie przetrwa, w końcu ktoś zerwie smycz.

6. Odsuń się od negatywnych ludzi

Tak zwani pożeracze energii. Osobnicy tacy zazwyczaj lubią biadolić, obgadywać, żalić się i i nie stronią od komentarzy na temat dalszych losów naszego świata, nic więcej w tym kierunku nie robiąc. Ty słuchasz ich i słuchasz, zawsze próbując pocieszyć i dać dobrą radę. Jednak oni i tak będą mieć gdzieś twoje rady, chcą tylko popsuć ci samopoczucie. Jeśli szanujesz siebie i swój czas, to nie masz czasu i nie powinieneś nawet tracić swojej energii na wysłuchiwanie ich pojękiwań.
Ciężko jest czasem odseparować się od takich pożeraczy, ale to jedyne i słuszne rozwiązanie. W tym przypadku musisz mówić “nie” i zacząć żyć swoim, a nie ich życiem.

7. Nie rezygnuj ze swoich marzeń

“Marzenia się spełnianaaają! tylko mocno mocno mocno w nie wierz….”. Wierz w nie, uwierz w siebie i w tym względzie nigdy nie odpuszczaj!

8. Kochaj, szanuj i bądź uczciwy

Nawet jak ktoś cię zawiedzie, wybacz mu, nie obgaduj i szanuj. Każdy nawet największy złoczyńca ma prawo do szacunku. Nigdy nie wiesz i pewnie się nie dowiesz co w czyjej głowie siedzi. Szanuj każde stworzenie żyjące na tej ziemi. Jeśli będziesz szanował innych, inni zaczną szanować ciebie. Da ci to wielką radość i spokój, a tym samym szczęście.

Uczciwość dla każdego oznacza coś innego. Niektórzy mają bardziej sztywne ramy, niektórzy czasem swoje naginają. Żyj w zgodzie ze sobą i nie łam swoich zasad. Dzięki temu zawsze będziesz mógł iść spokojnie spać. A jak wiadomo sen daje nam odpocząć, zregenerować siły, czyli im lepiej śpimy tym jesteśmy szczęśliwsi.

Kochaj i daj się kochać. Z miłością, tak jak z szacunkiem. Bez miłości nigdy nie będziemy do końca szczęśliwi. Zawsze będzie nam czegoś brakować. Dlatego właśnie łączymy się w pary, aby dzielić nasze radości i smutki. Każdy potrzebuje miłości.

Oto 8 prostych zasad, które każdego dnia staram się wdrażać do swojego życia i o których staram się zawsze pamiętać.

Zadbanie o własnego siebie, jest tym ważniejsze jeśli dzielisz już z kimś życie. Trzeba być szczęśliwym, aby to szczęście móc przekazać dalej i uszczęśliwić ukochaną osobę.

Written By
More from Magda
Chillout poza miastem. Nasze kadry.
Na blogu szykuje się sporo zmian. PODRÓŻE. To nowy cykl na blogu,...
Read More